Jižní Čechy

Rubrika: Rhodos

Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky

Monolithos Castle

Jihozápadně od obce Monolithos je hrad, vybudovaný na vrcholu 100 m vysoké skály. Postavili ho původně Byzantinci v roce 1467. Úlohou pevnosti bylo chránit ostrov před útoky. Nikdy nebyla dobyta. Nabízí krásný výhled na moře a dva ostrovy. V jeho areálu stojí nepoužívané kaple. Přístup do pevnosti je možný po schodech vytesaných ve skále.

Prasonisi Beach

Prasonisi je řecké slovo pro zelený ostrov. Během letního času, a když jsou hladiny vody dostatečně nízké, je tento ostrov poloostrovem spojeným s Rhodosem. V zimním období, a když jsou hladiny vody dostatečně vysoké, Prasonisi se stává ostrovem.

Tsampika Beach

Klášter Moni Tsambika se nachází na západním na 300 m vysokém kopci mezi letoviskem Kolymbia a nejkrásnější pláží ostrova Rhodost s názvem Tsambika. Na vrcholu najdete opuštěný kostelíček zasvěcený Matce boží. Sem se chodí modlit ženy, které mají problém s početím.

Lindos Acropolis

Významným turistickým lákadlem je středověká pevnost a starověká akropole s chrámem Athény Lindské. Turisté, kteří si chtějí prohlédnout centrum a Akropoli, musí parkovat nad městem. Cesta na Akropoli je poměrně náročná, ti kteří ji nezvládnou, se nahoru mohou dostat pomocí oslů. Vstup na nejvyšší část Akropole je placený.

Lindos Princess Beach Hotel

Hotel se nachází přímo na pláži, asi 5 km od města Lindos. Je vhodný pro náročné klienty a dobré zázemí zde najdou rodiny s dětmi. Oblast: Řecko, Rhodos, Lardos.